VEGAN MOTOSPORT

Milan Šťastný

Co je to motokros?

Motokros je velice atraktivní motoristická disciplína, která se jezdí na přírodním uzavřeném okruhu doplněném převážně umělými skoky. Právě ty jsou velikým lákadlem pro diváky. Diváci jsou téměř v bezprostřední blízkosti, a tak mohou nasát tu pravou atmosféru.

Milan Šťastný

Slova závodníka Milana Šťastného:

Dobrý den, jmenuji se Milan Šťastný a jezdím motokrosové závody od roku 2003. Tento sport mě hodně pohltil. Nikdo nevěděl a ani netušil, že se dostanu tak daleko. Pět let jsem jezdil motokrosové závody na motocyklu ČZ 250/513.

V sezoně 2007 jsem dosáhl těchto výsledků:
1. místo PŘEBORU JIHOČESKÉHO KRAJE
1. místo ŠUMAVSKÉHO POHÁRU
1. místo FOSBETON CUPU

Pro rok 2008 jsem měl k dispozici KTM 144sx a začal sbírat další zkušenosti. V polovině roku 2009 jsem změnil stroj na KTM 250Sxf. V roce 2010 jsem jel za tým LR Cosmetic Ados KTM racing, který v průběhu let změnil název na BUKSA/ADOS KTM team. Je to jeden z největších týmů v ČR. Moje spolupráce zde trvala do konce roku 2016. Chtěl jsem změnu, a tak jsem se rozhodl odejít a vytvořit vlastní tým, který jsem nazval VEGAN MOTOSPORT. Rok 2017 se pro mě stal novým startem. Proč zrovna tento název? V roce 2014 jsem měl zdravotní problémy, kdy mě lékaři chtěli hnát na operaci. Nebylo to nic vážného, ale pro mě to znamenalo jedno, do operace a po operaci měsíc nejezdit. Řekl jsem jim, že to nepřipadá v úvahu. Byl březen a sezona přede mnou. Celou zimu jsem makal, abych byl dobře připraven. Jeden sponzor mě poslal na vyšetření, kde mi doporučili vynechat mléčné výrobky a kde jsem začal se speciální léčbou. Nakonec mi sponzor poradil vynechat i maso. Blázen, říkal jsem si, ale po úvaze jsem tak učinil. Musel jsem na 3 týdny zapomenout na motorku z důvodu fyzického vyčerpání, ale hned jak to šlo jsem se vrátil na trať. Zůstal jsem u rostlinné stravy a více se tomuto životu přizpůsobil. ANO je země VEGAN a jsem za to rád. K veganství mě přivedl motokros a jsem důkazem, že to takto jde.

Milan Šťastný

Galerie: